YURTDIŞINA HAVA KARGO İLE ZARF GÖNDERME

Türkiye’den yurt dışına ve yurt dışından yurt içine hava yolu uçak kargo servisi ile zarf göndermek için hemen şirketimizi arayabilirsiniz. Yurtdışına paket gönderimi hakkında bilgi almak için arayınız.

Yurt Dışına Zarf Gönderme

Yurtdışına Zarf Göndermenin En Kolay Yolu

Yurt dışı zarf gönderimi konusunda en iyi hizmet veren firma ile birliktesiniz. Yurt dışına zarf göndermek çoğu zaman gerekli olan kargo hizmetlerinden bir tanesidir. Bu hizmeti almak kolaydır ancak kaliteli bir kurumdan en uygun fiyat garantisiyle satın almak konunun ayrıcalığıdır. Bizler kurumsal olarak siz değerli müşterilerimize yurt dışına göndereceğiniz zarflar için en iyi hizmet sunmaktayız. 0-500 gram ağırlığı arasında içerisinde kâğıt türevlerinin bulunduğu her türlü zarfı ülkelerin herhangi bir tanesine kolaylıkla gönderebilirsiniz. Yurtdışı Kargo göndermek kolaydır ancak kolayca zarf göndermek diye bir şey henüz duyulmadı. Kargolama esnasında kaybolan veya zarar gören birçok zarf insanları mağdur etmiştir. Sizlere kaliteli ve yenilikçi hizmetin kapılarını açarak günümüzün en iyi ve akıcı kargo hizmetini sunuyoruz.  Sizlere verdiğimiz bu hizmet hakkında daha detaylı bilgi verebilmek maksadıyla tüm hizmet detaylarımızı aşağıda alt başlıklar şeklinde sıraladık.

Bizler Kargolarınızı Nasıl İletiyoruz?

Uçaklar aracılığıyla hızlı ve güvenli kargo hizmeti vererek siz değerli müşterilerimizin yurtdışında herhangi bir noktaya ulaştırmak istediği tüm zarf içerikli ürünleri kolayca yerlerine iletiyoruz. Bizler verdiğimiz hizmetlerin bünyesinde dünya üzerinde İstanbul merkezine sahip olan hemen her türlü hava yolunu kullanarak siz değerli müşterilerimize en hızlı ve ideal hizmeti sunmaktayız. Dünya üzerinde herhangi bir yere gidecek olan bir zarfı bizlere emanet ederek gün içerisinde hemen yerine ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bizler Nerelere Uçuyoruz?

Bizler siz değerli müşterilerimizden teslim aldığımız zarfları gün içerisinde olmak koşuluyla istediğiniz her dünya ülkesine götürüyoruz. Uçak ile ulaşım sağlanan ve bir hava yoluna bağl olan herhangi bir ülkeye elinizde duran zarfı kolaylıkla gönderebilirsiniz. Dünya üzerinde hava alanlarına sahip hemen her ülkeye zarflarınızı götürüyor, oradan da güvenli bir şekilde alınmasını sağlıyoruz. Zarf ve kargo gönderiminin ayrıcalıklı dünyasına hoş geldiniz.

Bizler Ne Kadar Sürede Götürüyoruz?

Bizler sizden aldığımız zarfları gün içerisinde hedef noktasına giden herhangi bir hava yolu şirketinin yaklaşan en erken seferine yükleyerek hemen hedef noktasına ulaştırıyoruz. Ulaşılan ülkeye ve olumsuz hava koşullarına göre bu süre gün içerisinde teslim olabilir veya bir gün sonrasına ertelenebilir. Herhangi olası durumlar ve oluşacak aksamalar için birkaç adet hava yolu şirketiyle anlaşarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Bizlere Ne Kadar Güvenebilirsiniz?

Zarfı teslim ederken dahi %100 müşteri memnuniyetini hedefleyen çalışanlarımız sizleri güler yüzlü ve yapıcı diyaloglarıyla karşılayıp işlerinizin olması gerektiği gibi yürümesi için ellerinden geleni yapacaklar. Sizlerin bizlere göndermemiz için verdiği her türlü zarfı birer 

emanet olarak görüp elimizden geldiğince korunaklı halde kargoluyoruz. Kargolanan zarfların takibini ilgili hava yolu şirketiyle ve ilgili hava alanıyla koordineli şekilde takip ederek anlık olarak sizlere bilgi veriyoruz. Emanet bilincini hiçbir zaman unutmadan direkte olarak müşteri odaklı hizmet veriyoruz. Bizlere her türlü zarfınızı güvenebilir oldukça kolay ve anlaşılır hizmet potansiyelimizle bizlerden akıcı bir destek alabilirsiniz.

Bizlerden Kargo Bilgilerinizi Nasıl Alırsınız?

Her zaman dediğimiz gibi şirketimiz bünyesinde çalışan en alt kademeden en üst kademeye varıncaya kadar hemen herkes müşteri memnuniyetini en üstte tutarak hizmet verme çabası içerisindedir. Bizler sizlerin karşılaşmasını istemediğimiz olumsuz durumlarda her türlü tedbiri almış bir şekilde hizmet potansiyelimizi hiç ama hiç riske atmadan devam etmekteyiz. Gerek sigorta işlemleri gerekse de zarfın sağlam bir şekilde gitmesi gereken yere varması bizlerin sunduğu güvenilir hizmetlerin güvencesi altında yer almakta.

Bizler Aracılığıyla Zarf Göndermek İstiyorsanız Ne Yapmanız Gerekiyor?

Yurt dışına zarf göndermek artık çok kolay. Bizler sizlere en iyi hizmeti sunabilmek ve akıcı bir şekilde kargolarınızı iletmek için yenilikçi fikir ve hizmet yelpazemizle dünya üzerinde yer alan tüm hava yolu şirketleriyle anlaşmalı bir şekilde çalışarak hizmet vermekteyiz. Bizler aracılığıyla dünya üzerinde hava alanına sahip herhangi bir ülkeye kolayca zarf gönderebilirsiniz. Karşınızdaki alıcı bir kurum veya birey olsun hiçbir sorun yaşamdan kargoyu alabileceğinin garantisini siz değerli müşterilerimize vermekteyiz. Bizle aracılığıyla bu yüksek hizmet kalitesinden faydalanarak zarf göndermek istiyorsanız aşağıda ki yönergeleri takip etmeniz gerekmektedir.

  • Eğeri iletişim adreslerimizde yer alan bölgede yaşıyorsanız direkte olarak telefon yardımıyla bizlerden destek alarak göndermek istediğiniz kargoyu bizlere şehir içerisinde oldukça kolay bir şekilde ulaştırabilirsiniz.
  • Bu kargolar ulaştıktan sonra sizden alınan adres ve alıcı bilgileri ışığında kargolarınız aynı gün içerisinde ilgili adrese giden bir uçağa yüklenip gönderilecektir. Olumsuz hava şartlarına karşın iptal edilen seferler karşılığında kargolarımızda şirketimiz kontrolünde olmak şartıyla bir günlük gecikme olabilir.
  • Eğer bizlerle iletişim adreslerimizde yer alan şehirde yaşamıyorsanız bu konuda hiçbir endişe duymanıza gerek yok sizlere en iyi ve akıcı hizmeti verebilmek için 7/24 açık olan çağrı merkezimizi sunuyoruz. Size vereceğimiz adrese göndereceğiniz zarfı bizler teslim alıp yurt dışına göndermekteyiz.
  • Bu kargo sizin yaşadığınız ülke içerisinde ki bir şehirden bize ulaştıktan hemen sonra yine zarfı aynı gün içerisinde uçağa yüklemek maksadıyla ilgili ortamlara yönlendirmekteyiz. Bu konuda sizlere gönderilecek olan bilgilendirme mesajları ile kargonuzun şu anda nerede olduğu konusunda kolaylıkla bilgi alabilirsiniz.

Bizler Kargolarınızı Ne Şartlarda Taşıyoruz?

Gönderilen yurtdışı hedefli zarf türü kargolarını da resmi olması nedeniyle oldukça büyük önem arz eden evraklar yer alabilir. Bu evrakların bir şekilde zarar görmesi de size ve ilgili işinize zarar verecektir. Bizler sizlerin bu tarz bir mağduriyet yaşamamanız ve oldukça rahat bir şekilde kargolarınızı gönderebilmeniz için gönderilerinizi yüklediğimiz uçağın kargo yönetimiyle anlaşmalar yapmaktayız. İlgili durumların olmaması ve zarfın herhangi bir şekilde zarar görmemesi ve kaybolmaması için karşı tarafa bu konuya ilişkin anlaşmalar ile sizlere güvence vermekteyiz. Kısacası bizlere emanet ettiğiniz her zarfı dediğimiz gibi “emanet” bilinciyle taşıyor, her türlü önemli sizlerin adına bizler alıyoruz.

Bizler Sizlere Nasıl Bilgi Veriyoruz?

Yurt dışı zarf gönderme işlemlerinizde bilgisiz kalmayacaksınız. Kurumumuz aracılığıyla yurtdışına göndereceğiniz zarfların güncel olarak takiplerini ve vardıklarında alınıp alınmadıklarını takip edebilmeniz için sizlere ayrıntılı bilgi veren bilgi servislerimizi sunmaktayız. Her ne gönderirseniz gönderin her türlü hizmetimizde siz değerli müşterilerimize sunulan bu hizmet gönderdiğiniz kargoların nerede olduğunu bilmenizi kolaylaştırıyor. Dilerseniz bu hizmetleri sizlere vereceğimiz takip numarasıyla birebir uydu görselli olmak koşuluyla internet üzerinden yapabilir, isterseniz SMS servislerimiz aracılığıyla kargonuzun şu an nerede olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu kolaylıklar eşliğinde artık yurtdışına zarf göndermenin ne kadar kolay olduğunun farkına varacaksınız.

Bizler Ve Hizmetlerimiz

Yılların verdiği tecrübe ve vazgeçilmez iş ahlakı nedeniyle siz değerli müşterilerimize yurt dışına göndereceğiniz zarflarda gönderi esnasında büyük kolaylıklar sağlamaktayız. Sizlerden parpayı aldıktan sonra kargonuzu umursamaz bir tavırla takip etmiyor rakiplerimizin yaptığı bu yanlışı siz değerli müşterilerimize karşı yapmıyoruz. Tamamen müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler vererek sizlerin gönderdiğiniz kargolardan memnun olmanızı sağlıyoruz. Hizmetlerimiz arasında bulunan zarf gönderme işlemleri aracı olarak kullandığımız tüm hava yolları şirketleriyle gerçekleştirdiğimiz anlaşmalar eşliğine yapılmaktadır. Bu sayede olası durumlarda taşıyıcı firmanın da suçunun belirlenmiş olması sizin işlemlerinizin kolaylaşmasına yol açacaktır. Daha önce gönderdiğinizde kargo şirketinden dolayı pişman olduğunuz zarfları unutun ve hizmeti fark edin!

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YurtdisiKargo.Net - Yurtdışı Kargo resmi web sitesine hoş geldiniz. Yurt dışına gönderi yapacağınız; evrak, zarf, döküman, fatura, koli, kutu, paket, eşya, hediyelik eşya, zati eşya, ev eşyası, makina, makina parçaları, yedek parça, oto aksesuarı, otomotiv parçaları, tekstil ürünleri, perde, halı, cep telefonu, telefon, ilaç, mobilya, masa, sandalye, elektronik eşya, tablet, bilgisayar, laptop, televizyon, kahve, lokum, yiyecek, sebze, meyve, içecek ve benzeri ürünleri yurt içinde bir noktadan dünya'nın bir ucunda ki noktasına yada yurt dışında ki bir noktadan yurt içinde ki belirteceğiniz bir adrese hızlı, güvenli, sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde göndericiden alıcıya isim ve imza karşılığı yapılan teslimatlar bütünü YURTDIŞI KARGO şirketinin en temel hizmetidir. Yurt içinde bir çok sektörel firma ve şirket, yurt içinden yurt dışına ve yurt dışından yurt içine mal gönderimi yapmaktadır. Büyük sermayeli, küçük sermayeli ve orta ölçekli bir çok firma bizimle çalışmakta, gün içinde bir ve birden fazla kaydı olan çok sayıda sektörel şirkete hizmet vermekteyiz. Yurtdışı Kargo Şirketi hizmet verdiği alan hava yolu ulaşımıdır, bütün yapılan kargo operasyonları hava yolu uçak kargo servisi ile teslimat yapılacak ülkeye gönderilmektedir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki hava yolu en hızlı ulaşım sektörüdür, hava yolu ulaşımı kullanılarak uçakla gönderilen kargolar çok hızlı bir şekilde karşı adrese teslim olmaktadır. Çok acil gitmesi gereken, zaman hassasiyeti olan ve en güvenli bir şekilde gitmesi gereken tüm gönderiler için en ideal kargo taşımacılık ulaşımı HAVA KARGO ile yapılmaktadır. Firmamız hava yolunu en etkili şekilde kullanan Türkiye'nin en kaliteli Yurtdışı Hava Kargo şirketlerinin başını çekmektedir. En hızlı şekilde yurt dışında ki adrese teslim edilmesi gerekilen gönderiler firmamızın tüm müşterilerine sunduğu ACİL KARGO servisi ile çok hızlı bir şekilde Yurtdışı Acil Kargo hizmeti sayesinde sizlerin günün her saati yanınızdadır. Yurtdışı Uçak Kargo Şirketi tarafından alacağınız kargo maliyetleri diğer Kargo firmalarına göre çok daha uygun ve daha az maliyetli bir ücretlendirme ile tarafınıza sunulur, biz daima müşterilerin memnuniyetini en şekilde benimseyen ve bizi seçen değerli müşterilerimizin her zaman kazançlı çıkacağı kargo operasyonları düzenlemekteyiz. En uygun fiyatları ucuz maliyetlerle sizlere sunarken bunun yanında en hızlı kargo taşıma teslimat sürelerini de sunarak verdiğimiz hizmetin tadından yenilmeyecek bir lezzette olmasını sağlamaktayız.

Yurtdışı Kargo şirketi olarak; ihracat kargo taşımacılığı, ithalat kargo taşımacılığı ve numune bazlı uluslararası kurye gönderimi seçeneklerini sizlerin huzuruna hizmetler bölümü olarak sunmaktayız. İhtiyacınıza ve isteğinize göre kargo gönderisinin hangi taşıma seçeneği ile ilgili ülkeye gönderimini siz belirlemektesiniz. Sizin istekleriniz ve vereceğiniz bilgiler doğrultusunda YURTDIŞI KARGO olarak operasyon şemasını hazırlamaktayız. Biraz da kargo talebi ve operasyon şeması hakkında bilgiler verelim. Siz değerli müşterilerin çağrı merkezimize yapacağı yada mail yoluyla bize ulaşabileceğiniz talep formları vasıtası ile online operatör kargo talebinizi almaktadır. Kargo gönderi bilgileri; Gönderici iletişim bilgileri, Hızlı Yurtdışı Kargo çıkış ve varış ülkesi, Kargo net ağırlığı, Kargo en – boy – yükseklik bilgileri, Kargo kap (adet) sayısı, Kargo içeriği, Kargo hizmet seçeneği, Alıcı iletişim bilgileri size yardımcı olan operatöre eksiksiz, net ve tam bir şekilde iletilmesi gerekmektedir. Eksiksiz ve tam olarak iletilen kargo gönderi bilgileri, operasyon merkezimizde incelenerek hızlı bir şekilde fiyatlandırması ve teslimat süresi belirlenmektedir. Tüm operasyon uçuşu ve fiyat bilgileri hazırlanan gönderi şeması tarafınıza telefon ve mail yoluyla en hızlı bir şekilde iletilir. Verilen kargo bilgi maliyetleri size uygun gelir ve fiyatta mütabık kalındığı takdirde hemen kargo gönderi kaydınız oluşturulur. Kargo kaydınız alındıktan sonra eğer İstanbul içinden bizi arıyorsanız, hemen toplama aracımız adresinize çıkış yaparak kapınıza kadar gelmektedir, kapı adresinize gelen toplama aracımız gönderiyi sizden fatura ve ücret karşılığı teslim almakta, hiç zaman kaybetmeden operasyon merkezine getirmektedir. Bu yapmış olduğumuz kargo alımları firmamızın sizlere ücretsiz sunduğu bir hizmettir, siz hiç yerinizden bile kıpırdamadan toplama aracımız kapınıza kadar geliyor, gönderiyi sizden teslim alarak faturanızı kesiyor ve wy-bill doldurarak size teslim alınma kağıdını veriyor sonra kargo ücretinide alarak kapınızdan ayrılıyor, bu hizmeti firmamız müşteriler için ücretsiz vermektedir. Operasyon merkezine ulaştırılan kargo gönderisi ilk olarak kontrol aşamasından geçer, kontrol aşamasından sorunsuz bir şekilde geçen gönderi çıkış yapabilmesi için gerekli belgeleri hazırlanır. Çıkış yapabilmesi için gereken belgeler hazırlandıktan sonra ilk kalkış yapacak tarifeli kargo uçağımıza sevk edilir, ilgili ülkeye kalkış yapan kargo uçağımız iniş yapacağı hava limana ulaştıktan sonra gümrük kontrol aşamasına gelir. İlgili ülke hava limanı gümrük müşavirliği bölümüne gelen gönderi gümrük memurları tarafından yapılan kontrollerden sonra, gönderiyi teslim alacak acenteye teslim edilir. Gönderiyi teslim alan firmamız bünyesi dahilinde olan acente hiç zaman kaybı yapmadan kargonun teslim edileceği adrese hızlı bir şekilde gönderiyi isim ve imza karşılığı teslim eder. Gönderi teslimatı tam zamanından başarı ile teslim edilen gönderi bilgileri İstanbul merkez ofisimize ulaştırılı, merkez ofise ulaşan gönderi operasyon merkezinde ki personellerimiz tarafından sizlere; telefon, mail, kısa sms yoluyla an itibariyle ulaştırılır.

Yurt dışına kargo gönderi yapabilmek için iki çeşit servis imkanı bulunmaktadır. Bunlar; Express yurtdışı uçak kargo gönderi ve Ekonomik yurtdışı uçak kargo gönderi servisi olarak firmamız tarafından sizlere sunulmaktadır. Express Kargo gönderi hizmeti hava yolu hizmet seçenekleri arasında en hızlı sunulan servis türüdür, bu seçenekte gönderi çok hızlı bir şekilde göndericiden alıcıya ulaştırılır ve maliyet bakımından en yüksek ücretli hizmet servis türüdür. Çok acil bir şekilde yurt dışında ki bir adrese yetiştirilmesi gereken ve zaman hassasiyeti olan gönderiler için en ideal hava yolu kargo taşıma servisi Express olan seçenektir. Bir diğer taşıma seçeneği ise Ekonomik olan servis türüdür, adından da anlaşıldığı gibi bu servis seçeneği maliyet bakımından en ekonomik şekilde sunulan servis seçeneğidir, bu servis hizmetinde tüm gönderiler çok ucuz bir maliyetle adresine teslim edilir fakat Express seçeneğe göre zaman bakımından daha uzun sürede karşı adrese ulaştırılır. Sizin belirteceğiniz istekler doğrutultusunda Express ve Ekonomik olarak iki çeşit hizmet servis seçeneği 7 gün 24 saat size sunulmaktadır. Firmamız sizden gelen taleplere iki yönlü fiyat çalışma yaparak, tarafınıza en kısa sürede ulaştırmaktadır. Gelen talep doğrutulsunda hem Express olarak fiyat çıkarılır, hem de ekonomik olarak fiyat tarifesi hazırlanır ve hiç zaman kaybetmeden tarafınıza büyük bir resmiyetle sunulur. Size en uygun gelen taşıma servis seçeneği ile kargonuzun yurt dışına taşıma işlemleri yapılır. Bu konuda gönderinin aciliyeti hakkında operatörlere detaylı bilgi verirseniz, sizin için en uygun servis seçeneğini sunarlar.

Kargo gönderileri Türkiye'den çıkış yaptığı an itibariyle gönderi numarası oluşmaktadır. Oluşturulan gönderi numarası tarafınıza kargo çıkış yaptıktan sonra sunulur. Bu kargo gönderi numarası ile www.yurtdisikargo.net adresinden kargonuzun an ve an takibini yapabilirsiniz. Kargonuz şuan nerede, hangi aşamalardan geçmiş, nerelere uğramış gibi bütün bilgileri saat ve tarihli olarak çok geniş bir kapsamda kargo takibi sorgulaması yaparak izleyebilirsiniz. Firmamızın kalitesi her yönüyle belli olmaktadır, pek çok kargo şirketinde bu tarz özellikler bulunmamaktadır. Biz Yurtdışı Kargo yönetimi olarak tüm müşterilere en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Bizi seçtiğiniz için her zaman rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.

İstanbul merkez ofis firmamızın ana birim merkezidir, bunun dışından Türkiye içinde; Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Trabzon, Bodrum, Konya, Kayseri, Manisa, Sivas, Van, Erzurum, Erzincan, Samsun, Eskişehir, Gaziantep, Hatay gibi hava limanı bulunan tüm şehirlerde acente ağımız bulunmaktadır. İstanbul dışından yapılacak kargo gönderileri ilk olarak İstanbul merkez ofisimize gelmektedir, tüm Yurtdışı Kargo çıkışları İstanbul merkez ofisten yapılmaktadır. Türkiye'nin en büyük Yurtdışı Uçak Kargo şirketi sizden gelen talepler doğrultusunda iş hayatına devam etmektedir. Ülkemizden yurt dışına ihracat taşımacılığı ve numune bazlı gönderiler, yurt dışından ülkemize ise ithalat taşımacılığı ve numune bazlı gönderiler yapabilirsiniz.

Dünya üzerinde bütün ülkelerde firmamızın iş birliktelikleri bulunmaktadır. Almanya, Amerika, İngiltere, İtalya, İspanya, Belçika, Fransa, Hollanda, İsrail, Ermenistan, Norveç, İsviçre, İsveç, Dubai, Kamerun, Nijerya, Suudi Arabistan, Fas, Cezayir, Mısır, Makedonya, Macaristan, Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Gürcistan, Yunanistan, Yemen, Somali, Umman, Romanya, Portekiz, Mısır, Tayland, Tayvan, Arnavutluk, Avusturya, Avustralya, Kanada başta olmak üzere tam 220'nin üstünde ülkede firmamıza dahil acente ağı bulunmaktadır. Geniş ve yaygın bir acente ağı ile her gün yüzlerce paket ve evrağı göndericiden alıcıya hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmekteyiz. Bazı ülkelerde bir'den fazla acente ağımızla tüm Yurtdışı Kargo işlerinize en etkili çözümleri sunmaktayız. Firmamızdan fiyat teklifi almadan diğer kargo şirketlerini aramayınız. En uygun fiyatlar ve en hızlı servis süreleri ile taşımacılık yapmak istiyorsanız hemen 0212 221 00 46 - 0538 255 22 22 numaralı telefon numaralarından bize günün her saati, hiç çekinmeden ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı Hediyelik Ürünlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye'den yurt dışına kargo taşımacılığı, kara ve hava yolu ile yapılabilmektedir. Genellikle ithalat ve ihracat gönderileri kara yolu ile yapılmaktaysa da uçak kargo hizmeti ile de bu tür kargoların teslim edilmesi, hem daha güvenli hem de daha sağlıklıdır. Ayrıca hava kargo taşımacılığının süresi, kara kargo taşımacılığı ile karşılaştırıldığında çok daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. Hava kargo taşımacılığının fiyatı kara taşımacılığına göre yüksek olmakla birlikte, adresten adrese teslimat yapılabilmesinin avantajı bulunmaktadır. Kapıdan kapıya teslimatta kargo belirtilen adresten alınmakta, operasyon merkezinde gerekli kontroller gerçekleştirildikten sonra havaalanına ulaştırılmakta, buradan da yurt dışındaki hava alanına teslim edilmektedir. Burada gerekli gümrük kontrolleri gerçekleştirilen kargo, yurt dışındaki anlaşmalı kargo şirketinin personeli tarafından teslim alınarak alıcıya imza karşılığı teslim edilmektedir. Yurt dışına gümrüklü ve gümrüksüz olarak iki farklı şekilde teslimat yapılmaktadır. Hediyelik ürünler, numuneler, dosya, evrak ve doküman gibi belgeler gümrüksüz teslimat içinde yer almaktadır. Ancak özellikle numune ve hediyelik ürünlerle ilgili bazı kurallar vardır. Örneğin numunelik ürünleri sayısının iki ya da üç adedi geçmemesi gereklidir. Ürünün sayısı da ilgili ülke gümrük görevlilerinin yaptığı incelemelerde rahatlıkla ortaya çıkabilmektedir. Belirtilen sayıdan fazla olan gönderiler ihracat ürünü olarak değerlendirilmekte ve bu nedenle de belli bir gümrük vergisi ödenmesi zorunlu olmaktadır. Hediyelik ürünlerin de belli bir değerde ve ağırlıkta olması gereklidir. Ağır olan, ya da bedeli fazla olan hediyelik ürünler için de gümrük vergisi ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca hediyelik ürünlerin gönderimi de bir ay içinde belli seferde yapılabilmektedir. Gönderi sayısı arttığında hediyelik kargo nitelemesinin dışına çıkılmaktadır. Bu tür kargolarla ilgili detaylı bilgi almak, sınırlarının ne olduğu öğrenmek için kargo şirketinin müşteri hizmetleri birimi ile iletişime geçilmesi, olası sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Yurtdışına Acil Kargo Hizmeti Vardır

Türkiye'den yurt dışına kargo taşımacılığı, ekspres ve ekonomik olarak iki farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. Ekonomik kargo seçeneği, adından da anlaşılacağı üzere uygun fiyatlı yapılan bir teslimat yöntemidir. Bu yöntemde hava kargo seçeneği tercih edildiğinde dört gün içinde gönderi alıcısına teslim edilmektedir. Karayolu tercih edildiğinde ise gönderinin teslimat süresi çok daha fazla olmaktadır. Ekspres kargo seçeneğinde ise teslimat, gün içinde ya da ertesi gün yapılmaktadır. Kargo belli bir saatte teslim edildiğinde gün içinde alıcıya ulaştırılması mümkündür. Ancak belli bir saati geçtiğinde kargo, ertesi gün teslim edilebilmektedir. Bu hizmetin bedeli de ekonomik kargoya oranla yüksektir. Genellikle bu teslimat yöntemi, zamanla ilgili sıkıntı bulunan kargolarla ilgili tercih edilmektedir. Zaman sıkıntısı olmayan kargolar içinse ekonomik teslimat yöntemi tesviye edilmektedir. Bu teslimat yöntemlerinin haricinde acil kargo seçeneği de sunulmaktadır. Bu seçenekte kargo, birkaç saat içinde alıcısının elinde olmaktadır. Ancak her şehir için acil kargo hizmetinin sunulmadığı bilinmelidir. Bu yöntem, havaalanı yakınlarında olan şehirler için geçerlidir, yurt dışına yönelik acil kargo hizmetinin hangi şehirleri kapsadığı ile ilgili detaylı bilgi, kargo şirketinin müşteri hizmetleri birimimden öğrenilebilmektedir. Bu teslimat yönteminde, Türkiye’de unutulan bir sunum, evrak, doküman ve benzeri gönderilerin yanı sıra sağlıkla ilgili solan tıbbi malzemeler için tercih edilmektedir. Acil kargonun fiyatı, ekonomik ve ekspres kargo hizmetine göre daha yüksektir. Yurtdışına tek parça olan makinelerin de gönderilmesi mümkündür. Bunun için uçak kiralama hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmette tek parça büyük makineler, güvenli bir şekilde ilgili ülke hava alanına ulaştırılmaktadır. Kargo hizmetinde fiyatlandırma da gönderinin ağırlığına ve boyutlarına göre değişmektedir. Genelde kargo hizmetinden yararlanılmadan önce firma ile iletişime geçilip fiyatlar hakkında bilgi alınmak istenmektedir. Telefonla verilen fiyat bilgisinin liste fiyatı ve ortalama fiyatlar olduğu bilinmelidir. Gerçek fiyat ise kargonun operasyon merkezine gelmesinin ardından tespit edilebilmektedir.

Yurtdışı Kargo Bilgileri Açıkça Belirtilmeli

Türkiye'den yurtdışı ilgili ülke hava alanına kargo hizmeti alınırken ülkenin gümrük mevzuatına vakıf olan firmalarla irtibat kurulması, yaşanacak sorunları ortadan kaldırmaktadır. Gümrük yasaları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olan profesyonel personel, göndericiyi de buna göre yönlendirebilmektedir. Bu sayede teslimat aşamasında herhangi bir olumsuz durum ortaya çıkmamaktadır. Donanımlı ve birikimli kargo personeli, uçak havaalanına inmeden gümrük yetkilileri ile irtibat kurmakta, kargonun içeriği ile ilgili bilgi vermekte, böylece uçak hava alanına iner inmez kargo antrepoya alınmakta ve kısa bir süre içinde gerekli incelemeler tamamlanarak gönderi alıcısına ulaştırılabilmektedir. Ancak yurt dışına gönderilen kargoların süratle teslim edilebilmesi için göndericinin de dikkat etmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Öncelikle kargonun veriliş yeri ile teslim edilecek yerin açık adresinin yazılması, kargonun içeriğinin ayrıntılı olarak bildirilmesi, kargonun ağırlığı, eni, boyu ve derinliği, ambalaj durumu gibi bilgilerin paylaşılması önemlidir. Eksiksiz bilgilerle teslim edilen kargonun alıcısına sorunsuz bir şekilde ulaştırılması mümkün olmaktadır. Ayrıca yurt dışı gönderi yapılacak ülkelere gün içinde teslimat da mümkündür ve gönderinin aynı gün teslim edilebilmesi için bilgilerin eksiksiz olarak belirtilmesi gereklidir. Bu arada profesyonel ekiplerle hizmet veren, kurumsal yapıdaki kargo şirketlerinin sadece bir ülkeye değil dünyanın her ülkesine teslimat gerçekleştirdikleri bilinmelidir. Konusunda uzman şirketimiz, teslimatın tüm aşamasını titiz bir şekilde takip etmekte, sorunsuz bir teslimat sağlamaktadır.

Türkiye'den Tüm Dünya Ülkelerine Yurtdışı Kargo

Türkiye'den yurtdışı kargo teslimatı, günümüz koşullarında kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Hava kargo taşımacılığı ile bu ülkeye gönderilen tüm ürünler, profesyonel hizmet sunan kargo şirketleri tarafından sorunsuz bir şekilde alıcısına teslim edilmektedir. Yurtdışı hava ve kara yolu ile kargo teslimatı yapılabilmektedir. Profesyonel kargo şirketleri de tüm teslimat taleplerini gerçekleştirebilecek altyapıya sahiptir. Ancak karayolu ile yapılan teslimatların süresinin uzun olduğu bilinmelidir. Uçak kargo hizmetinde ise çok daha kısa sürede teslimat gerçekleştirilmektedir. Güvenilir hava yolu şirketleri ile anlaşma yapan profesyonel kargo firmaları, kargoları güvenli bir şekilde alıcısına teslim edebilmektedir. Uluslararası hava kargo taşımacılığında ekspres ve ekonomik kargo seçenekleri sunulmaktadır. Ayrıca adresten adrese ve hava alanından hava alanına teslimat da yapılmaktadır. Yurtdışı adresten adrese teslim seçeneğinde, kargo Türkiye’deki adresten alınmakta, yurt dışındaki adrese teslim edilmektedir. Bu şekildeki teslimat, ekspres ve ekonomik kargo seçeneklerinde sunulmaktadır. Kargonun yurt dışında güvenle tesliminin gerçekleştirilebilmesi için bu ülkede faaliyet gösteren kargo şirketleri ile işbirliği yapılmaktadır. Bu işbirliği sayesinde hediyelik ürünler, numunelik gönderiler, evrak, belge, doküman, koli, kutu, tekstil ürünleri ve benzeri tüm yasaklı olmayan gönderilerin kapıya teslimi mümkün olmaktadır. Hem ekspres hem de ekonomik teslimat seçeneğinde kargolar tarifeli uçaklarla yurt dışındaki hava alanına gönderilmektedir. Bu iki teslimat yöntemindeki tek fark, ekspres kargonun operasyon merkezinde bekletilmeden ilk tarifeli uçakla gönderilmesidir. Ekonomik kargoda ise yurt dışına gönderilecek bütün kargolar beklenmekte, ardından tarifeli uçakla gönderilmektedir. Bu nedenle de ekonomik kargo ile ekspres kargo arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Yurtdışı acil teslimat hizmeti de sunulmaktadır. Bu teslimat yönteminde kargo bekletilmeden adresten alınmakta ve hemen operasyon merkezine ulaştırılmaktadır. Merkezde de bekletilmeden kontrol edilen kargo, hemen hava alanına gönderilmekte ve acil bir şekilde ülkeye ulaştırılmaktadır. Bu tür gönderiler gümrük işlemlerine tabi olmayan gönderilerdir ve yurt dışındaki hava alanı gümrüğünde de işlemler acil son derece hızlı bir şekilde tamamlanarak derhal adrese ulaştırılması için anlaşmalı olunan kargo şirketinin personeli tarafından teslim alınmaktadır. Yurtdışı hangi şehirlere gün içinde teslimat yapılabileceği de kargo şirketinin müşteri ilişkileri biriminden öğrenilebilmektedir.