Türkiye’den Amerika’ya Kargo

Türkiye’den Amerika’ya Kargo

Türkiye’den Amerika’ya Kargo

Türkiye’den Amerika’ya kargo taşımacılığı, yurtdışı kargo taşımacılığı kurallarına uygun yapılan bir nakliye hizmetidir. Bu hizmet gerçekleştirilirken Amerika’nın gümrük mevzuatlarına tam bir uyum içinde olması gereklidir. Amerika’daki gümrük mevzuatın çok sıkı kurallar vardır ve en küçük bir hata, kargonun ülkeye girişinin engellenmesine neden olmaktadır. Amerika’ya yönelik olarak gerçekleştiren hava kargo taşımacılığı, diğer ülkelere yönelik olarak gerçekleştirilen hava kargo taşımacılığına göre daha yüksek maliyetlidir. Bu nedenle de kargo taşımacılığının fiyatı da yüksektir. Ancak bedel yüksel olmasına karşın kargonun en kısa süre içinde adresine teslim edilmesi söz konusudur. Amerika’ya kargo teslimatı, adresten adrese, hava alanından adrese ya da hava alanından hava alanına şeklinde gerçekleştirilmektedir ve her seçeneğin arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Adresten alınıp Amerika’daki adrese teslim edilecek gönderilerde kargo, adresten alınmakta, operasyon merkezine ulaştırıldıktan sonra gideceği kente gönderilmek üzere havaalanında kargo uçağına teslim edilmektedir. Kargo ilgili ülkeye ulaştıktan sonra da anlaşmalı kargo şirketinin personeli tarafından havaalanında teslim alınan kargo, adrese ulaştırılmaktadır. Havaalanından havaalanına teslimatta ise kargonun havaalanından teslim alındıktan sonra ilgili ülkenin havaalanına teslimatı ile sınırlıdır. Havaalanından adrese teslim kargoda ise gönderi havaalanından teslim alınmakta, ilgili ülkedeki acente aracılığı ile adrese teslim edilmektedir. Adresten adrese ve havaalanından adrese teslimatlarda Amerika’daki kargo şirketi ile işbirliğine gidilmekte, kargo havaalanına ulaştıktan sonra bu şirketin personeli tarafından teslim alınmaktadır. İşlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için gümrük yetkililerine önceden bilgi verilmesi alışılagelmiş bir uygulamadır. Bu sayede kargonun hava alanında zaman kaybetmesi önlenmiş olmaktadır. Gümrüksüz gönderilerde de aynı işlem uygulamaktadır. Ancak gümrüksüz gönderilerde paket içeriğinin detaylı bir şekilde paylaşılması önemlidir. Amerika’ya yönelik sunulan kargo hizmetinde güven ve hasız teslimat öne çıkmaktadır. Bu nedenle güvenilir kargo şirketlerinden hizmet alınması önerilmektedir. Kurumsal kargo şirketleri, Amerika’ya her gün teslimat gerçekleştirilmektedir.

almanya yurt dışına kargo ile neler gönderilir

Türkiye’den Amerika’ya Numune Gönderimi

Türkiye’den Amerika’ya kargo taşımacılığı yapılırken gönderinin ebatları ya da ağırlığı hesaplanmaktadır. Ebat ya da ağırlıktan hangisi fazla ise ücretlendirme buna göre yapılmaktadır. Bir gönderinin fiyatının net olarak hesaplanabilmesi de operasyon merkezinde ağırlık ya da ebat kontrolünün yapılması gereklidir. Ayrıca kargonun bedelinin de gönderici tarafından yapılması gereklidir. Bunun nedeni, Amerika’daki kargo fiyatları ile Türkiye’deki kargo fiyatlarının arasındaki farktır. Ayrıca ticari gönderilerde kargo bedelinin alıcıya ödettirilmesi de prestij kaybı anlamına gelmektedir. Bu nedenle ücret gönderici tarafından karşılanmaktadır. Teslimat sırasında kargo ücretinin alıcı tarafından ödenmesi söz konusu olduğunda, bunun mutlaka kargo şirketi ile paylaşılması gereklidir. Çünkü standart olarak ücret göndericiden alınmaktadır. Amerika’ya kargo gönderilerinin de kesinlikle profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Çünkü bu ekipler, Amerika’nın gümrük mevzuatlarını çok iyi bilmekte, bu sayede göndericiyi doğru bir şekilde yönlendirilebilmektedir. Amerika’ya yönelik kargolar, gümrüklü ve gümrüksüz olarak ayrılmaktadır. Hediyelikler ve numune gönderileri gümrüksüz kargo sınıfında değerlendirilmektedir. Ancak numune gönderilerinde bazı detayların bilinmesi gereklidir. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkelere gönderilen numunelerin kullanılmayacak şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde gönderi için gümrük vergisinin ödenmesi söz konusu olabilmektedir. İthalat ve ihracat gönderileri ise gümrüklü gönderi sınıfındadır ve gümrük vergisi ödenmeden kargonun alıcısına teslim edilmesi söz konusu değildir. Amerika’ya numune gönderimi ya da numune getirtilmesi, makine ve aksamlarının gönderilmesi ya da getirilmesi, evrak ve doküman gönderilmesi ya da getirilmesi gibi işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için profesyonel ekiple hizmet veren kargo şirketleri ile iletişime geçilmelidir. Amerika’ya gönderilen kargoların hızlı bir şekilde ulaştırılabilmesi için yapılması gereken işlemler bulunmaktadır. Özellikle kargonun varış adresi, kargonun ağırlık ve ebat bilgileri, kargonun içeriği, ne tür bir ambalaj olduğunun bilinmesi gereklidir. Bu bilgilerde eksik olduğunda hızlı teslimatın söz konusu olamayacağı bilinmelidir.

AMERİKA HAVA KARGO GÖNDERME

Türkiye’den Amerika’ya hava kargo teslimatının süresi de üç gündür. Bu süre uçak kargo taşımacılığı için geçerlidir. Amerika Birleşik Devletleri’nin batı yakasına 16 saat, doğu yakasına ise 11 saatlik uçuş mesafesi vardır. Bu da aynı gün teslimin zor olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Ancak acil kargoların gün sonuna kadar teslim edildiği bilinmelidir. Çünkü acil kargo seçeneğinde gönderiler Türkiye’ye bekletilmemekte, ilk kalkan kargo uçağına teslim edilmekte ve böylece gün sonunda kargo alıcısına teslim edilebilmektedir. Acil kargo dışındaki gönderiler ise ertesi gün teslim edilebilmektedir. Amerika’ya acil kargonun dışında ekspres ve ekonomik kargo seçenekleri de sunulmaktadır ve bu kargo seçeneklerinin fiyatı da acil kargodan düşüktür. En ekonomik teslimat yöntemi de ekonomik kargodur. Serum ve benzeri kargoların ekonomik kargo seçeneği ile gönderilmesi tavsiye edilmemektedir. Çünkü ekonomik kargoda teslimat iki ya da üç gün içinde gerçekleştirilmektedir. Sağlık ile ilgili tüm medikal ürünlerin gönderiminde acil kargo seçilmesi önerilmektedir. Ancak tıbbi gönderilerde mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış belgenin bulunması zorunludur. Uçak kargo ile gönderilen kargolarda bazı detaylar vardır. Örneğin hava kargo taşımacılık yönteminde hassas kargolar, tarafların karşılıklı imzaladıkları sorumluluk belgesi ile sigortasız olarak taşınabilmektedir. Hassas kargo kategorisine cam ve camdan yapılmış eşyalar, seramik ya da porselen eşyalar, elektronik ve elektrikli eşyalar, müzik aletleri ve benzeri ürünler girmektedir. Sandık içinde olan ve koli haline getirilmiş ev eşyaları da yine karşılıklı yapılan anlaşma ile sigortasız olarak taşınabilmektedir. Akıcı ürünler, yükte hafif pahada ağır ürünler, belli bir standartta taşınabilmektedir. Örneğin cep telefonu ve benzeri ürünler bu sınıfa dahildir. Ayrıca ikinci el telefonlar da IMEI numarası alındıktan ve paketi açılarak model ve marka tespiti yapıldıktan sonra taşınabilmektedir. Bunların yanı sıra 100 kilogramdan az ve tek parça olmak koşuluyla otomotiv yedek parçaları, tıbbi ürünlerle 25 kilogramdan az olan vida, somun ve benzeri metal malzemelerin açılmayacak sandıklarda taşınması mümkün olmaktadır.

AMERİKA UÇAK KARGO GÖNDERİMİ

Türkiye’den Amerika’ya uçak kargo taşımacılığında akıcı, yanıcı, patlayıcı ve zehirli kimyasallar, bozulması, dökülmesi ya da kötü koku yaması muhtemel olan ürünler, sivri uçlu delici ürünle, demonte olmayan yaylı ürünler, ziynet eşyaları, senetler, altın, döviz, nakit para gibi değerli evrak ile yasadışı olan kargoların taşınması kesinlikle yasaktır. Ayrıca tek parça halinde azami 100 kilogram ve 3 metre, tek parça olan azami 101 kilogram ile 250 arasında olan 5 metre üzerindeki kargoların taşınması da yasaklanmıştır. Bunların haricinde başka kargolara kokusindirebilecek olan ürünler, ambalajı bulunmayan açık kargolar, ambalajının açılması söz konusu olan ve açılan ambalaj nedeniyle kırılabilecek kargoların taşınması da mümkün değildir. Bu tür kargoların uluslar arası kurallar çerçevesinde taşınması yasaklanmıştır ve bu nedenle de kargo şirketlerinin nakliye hizmeti vermeyecekleri bilinmelidir. Bu tür gönderiler haricindeki tüm gönderilerin gerek aynı gün, gerek ertesi gün teslimatı mümkündür. Yasaklı ve serbest olan ürünlerin tam listesinin de kargo şirketinin müşteri hizmetleri biriminden öğrenilmesi mümkündür. Yasaklı olan ürünlerin bulunması nedeniyle tüm kargo taşımacılık hizmetinin kurumsal şirketler aracılığı ile karşılanması önemlidir. Kurumsal şirketler, sadece Amerika’ya değil, dünyanın her ülkesine yasaklı olmayan kargoların güvenli ve hatasız bir şekilde teslimatı mümkün olmaktadır.

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YurtdisiKargo.Net - Yurtdışı Kargo resmi web sitesine hoş geldiniz. Yurt dışına gönderi yapacağınız; evrak, zarf, döküman, fatura, koli, kutu, paket, eşya, hediyelik eşya, zati eşya, ev eşyası, makina, makina parçaları, yedek parça, oto aksesuarı, otomotiv parçaları, tekstil ürünleri, perde, halı, cep telefonu, telefon, ilaç, mobilya, masa, sandalye, elektronik eşya, tablet, bilgisayar, laptop, televizyon, kahve, lokum, yiyecek, sebze, meyve, içecek ve benzeri ürünleri yurt içinde bir noktadan dünya'nın bir ucunda ki noktasına yada yurt dışında ki bir noktadan yurt içinde ki belirteceğiniz bir adrese hızlı, güvenli, sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde göndericiden alıcıya isim ve imza karşılığı yapılan teslimatlar bütünü YURTDIŞI KARGO şirketinin en temel hizmetidir. Yurt içinde bir çok sektörel firma ve şirket, yurt içinden yurt dışına ve yurt dışından yurt içine mal gönderimi yapmaktadır. Büyük sermayeli, küçük sermayeli ve orta ölçekli bir çok firma bizimle çalışmakta, gün içinde bir ve birden fazla kaydı olan çok sayıda sektörel şirkete hizmet vermekteyiz. Yurtdışı Kargo Şirketi hizmet verdiği alan hava yolu ulaşımıdır, bütün yapılan kargo operasyonları hava yolu uçak kargo servisi ile teslimat yapılacak ülkeye gönderilmektedir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki hava yolu en hızlı ulaşım sektörüdür, hava yolu ulaşımı kullanılarak uçakla gönderilen kargolar çok hızlı bir şekilde karşı adrese teslim olmaktadır. Çok acil gitmesi gereken, zaman hassasiyeti olan ve en güvenli bir şekilde gitmesi gereken tüm gönderiler için en ideal kargo taşımacılık ulaşımı HAVA KARGO ile yapılmaktadır. Firmamız hava yolunu en etkili şekilde kullanan Türkiye'nin en kaliteli Yurtdışı Hava Kargo şirketlerinin başını çekmektedir. En hızlı şekilde yurt dışında ki adrese teslim edilmesi gerekilen gönderiler firmamızın tüm müşterilerine sunduğu ACİL KARGO servisi ile çok hızlı bir şekilde Yurtdışı Acil Kargo hizmeti sayesinde sizlerin günün her saati yanınızdadır. Yurtdışı Uçak Kargo Şirketi tarafından alacağınız kargo maliyetleri diğer Kargo firmalarına göre çok daha uygun ve daha az maliyetli bir ücretlendirme ile tarafınıza sunulur, biz daima müşterilerin memnuniyetini en şekilde benimseyen ve bizi seçen değerli müşterilerimizin her zaman kazançlı çıkacağı kargo operasyonları düzenlemekteyiz. En uygun fiyatları ucuz maliyetlerle sizlere sunarken bunun yanında en hızlı kargo taşıma teslimat sürelerini de sunarak verdiğimiz hizmetin tadından yenilmeyecek bir lezzette olmasını sağlamaktayız.

Yurtdışı Kargo şirketi olarak; ihracat kargo taşımacılığı, ithalat kargo taşımacılığı ve numune bazlı uluslararası kurye gönderimi seçeneklerini sizlerin huzuruna hizmetler bölümü olarak sunmaktayız. İhtiyacınıza ve isteğinize göre kargo gönderisinin hangi taşıma seçeneği ile ilgili ülkeye gönderimini siz belirlemektesiniz. Sizin istekleriniz ve vereceğiniz bilgiler doğrultusunda YURTDIŞI KARGO olarak operasyon şemasını hazırlamaktayız. Biraz da kargo talebi ve operasyon şeması hakkında bilgiler verelim. Siz değerli müşterilerin çağrı merkezimize yapacağı yada mail yoluyla bize ulaşabileceğiniz talep formları vasıtası ile online operatör kargo talebinizi almaktadır. Kargo gönderi bilgileri; Gönderici iletişim bilgileri, Hızlı Yurtdışı Kargo çıkış ve varış ülkesi, Kargo net ağırlığı, Kargo en – boy – yükseklik bilgileri, Kargo kap (adet) sayısı, Kargo içeriği, Kargo hizmet seçeneği, Alıcı iletişim bilgileri size yardımcı olan operatöre eksiksiz, net ve tam bir şekilde iletilmesi gerekmektedir. Eksiksiz ve tam olarak iletilen kargo gönderi bilgileri, operasyon merkezimizde incelenerek hızlı bir şekilde fiyatlandırması ve teslimat süresi belirlenmektedir. Tüm operasyon uçuşu ve fiyat bilgileri hazırlanan gönderi şeması tarafınıza telefon ve mail yoluyla en hızlı bir şekilde iletilir. Verilen kargo bilgi maliyetleri size uygun gelir ve fiyatta mütabık kalındığı takdirde hemen kargo gönderi kaydınız oluşturulur. Kargo kaydınız alındıktan sonra eğer İstanbul içinden bizi arıyorsanız, hemen toplama aracımız adresinize çıkış yaparak kapınıza kadar gelmektedir, kapı adresinize gelen toplama aracımız gönderiyi sizden fatura ve ücret karşılığı teslim almakta, hiç zaman kaybetmeden operasyon merkezine getirmektedir. Bu yapmış olduğumuz kargo alımları firmamızın sizlere ücretsiz sunduğu bir hizmettir, siz hiç yerinizden bile kıpırdamadan toplama aracımız kapınıza kadar geliyor, gönderiyi sizden teslim alarak faturanızı kesiyor ve wy-bill doldurarak size teslim alınma kağıdını veriyor sonra kargo ücretinide alarak kapınızdan ayrılıyor, bu hizmeti firmamız müşteriler için ücretsiz vermektedir. Operasyon merkezine ulaştırılan kargo gönderisi ilk olarak kontrol aşamasından geçer, kontrol aşamasından sorunsuz bir şekilde geçen gönderi çıkış yapabilmesi için gerekli belgeleri hazırlanır. Çıkış yapabilmesi için gereken belgeler hazırlandıktan sonra ilk kalkış yapacak tarifeli kargo uçağımıza sevk edilir, ilgili ülkeye kalkış yapan kargo uçağımız iniş yapacağı hava limana ulaştıktan sonra gümrük kontrol aşamasına gelir. İlgili ülke hava limanı gümrük müşavirliği bölümüne gelen gönderi gümrük memurları tarafından yapılan kontrollerden sonra, gönderiyi teslim alacak acenteye teslim edilir. Gönderiyi teslim alan firmamız bünyesi dahilinde olan acente hiç zaman kaybı yapmadan kargonun teslim edileceği adrese hızlı bir şekilde gönderiyi isim ve imza karşılığı teslim eder. Gönderi teslimatı tam zamanından başarı ile teslim edilen gönderi bilgileri İstanbul merkez ofisimize ulaştırılı, merkez ofise ulaşan gönderi operasyon merkezinde ki personellerimiz tarafından sizlere; telefon, mail, kısa sms yoluyla an itibariyle ulaştırılır.

Yurt dışına kargo gönderi yapabilmek için iki çeşit servis imkanı bulunmaktadır. Bunlar; Express yurtdışı uçak kargo gönderi ve Ekonomik yurtdışı uçak kargo gönderi servisi olarak firmamız tarafından sizlere sunulmaktadır. Express Kargo gönderi hizmeti hava yolu hizmet seçenekleri arasında en hızlı sunulan servis türüdür, bu seçenekte gönderi çok hızlı bir şekilde göndericiden alıcıya ulaştırılır ve maliyet bakımından en yüksek ücretli hizmet servis türüdür. Çok acil bir şekilde yurt dışında ki bir adrese yetiştirilmesi gereken ve zaman hassasiyeti olan gönderiler için en ideal hava yolu kargo taşıma servisi Express olan seçenektir. Bir diğer taşıma seçeneği ise Ekonomik olan servis türüdür, adından da anlaşıldığı gibi bu servis seçeneği maliyet bakımından en ekonomik şekilde sunulan servis seçeneğidir, bu servis hizmetinde tüm gönderiler çok ucuz bir maliyetle adresine teslim edilir fakat Express seçeneğe göre zaman bakımından daha uzun sürede karşı adrese ulaştırılır. Sizin belirteceğiniz istekler doğrutultusunda Express ve Ekonomik olarak iki çeşit hizmet servis seçeneği 7 gün 24 saat size sunulmaktadır. Firmamız sizden gelen taleplere iki yönlü fiyat çalışma yaparak, tarafınıza en kısa sürede ulaştırmaktadır. Gelen talep doğrutulsunda hem Express olarak fiyat çıkarılır, hem de ekonomik olarak fiyat tarifesi hazırlanır ve hiç zaman kaybetmeden tarafınıza büyük bir resmiyetle sunulur. Size en uygun gelen taşıma servis seçeneği ile kargonuzun yurt dışına taşıma işlemleri yapılır. Bu konuda gönderinin aciliyeti hakkında operatörlere detaylı bilgi verirseniz, sizin için en uygun servis seçeneğini sunarlar.

Kargo gönderileri Türkiye'den çıkış yaptığı an itibariyle gönderi numarası oluşmaktadır. Oluşturulan gönderi numarası tarafınıza kargo çıkış yaptıktan sonra sunulur. Bu kargo gönderi numarası ile www.yurtdisikargo.net adresinden kargonuzun an ve an takibini yapabilirsiniz. Kargonuz şuan nerede, hangi aşamalardan geçmiş, nerelere uğramış gibi bütün bilgileri saat ve tarihli olarak çok geniş bir kapsamda kargo takibi sorgulaması yaparak izleyebilirsiniz. Firmamızın kalitesi her yönüyle belli olmaktadır, pek çok kargo şirketinde bu tarz özellikler bulunmamaktadır. Biz Yurtdışı Kargo yönetimi olarak tüm müşterilere en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Bizi seçtiğiniz için her zaman rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.

İstanbul merkez ofis firmamızın ana birim merkezidir, bunun dışından Türkiye içinde; Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Trabzon, Bodrum, Konya, Kayseri, Manisa, Sivas, Van, Erzurum, Erzincan, Samsun, Eskişehir, Gaziantep, Hatay gibi hava limanı bulunan tüm şehirlerde acente ağımız bulunmaktadır. İstanbul dışından yapılacak kargo gönderileri ilk olarak İstanbul merkez ofisimize gelmektedir, tüm Yurtdışı Kargo çıkışları İstanbul merkez ofisten yapılmaktadır. Türkiye'nin en büyük Yurtdışı Uçak Kargo şirketi sizden gelen talepler doğrultusunda iş hayatına devam etmektedir. Ülkemizden yurt dışına ihracat taşımacılığı ve numune bazlı gönderiler, yurt dışından ülkemize ise ithalat taşımacılığı ve numune bazlı gönderiler yapabilirsiniz.

Dünya üzerinde bütün ülkelerde firmamızın iş birliktelikleri bulunmaktadır. Almanya, Amerika, İngiltere, İtalya, İspanya, Belçika, Fransa, Hollanda, İsrail, Ermenistan, Norveç, İsviçre, İsveç, Dubai, Kamerun, Nijerya, Suudi Arabistan, Fas, Cezayir, Mısır, Makedonya, Macaristan, Özbekistan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Gürcistan, Yunanistan, Yemen, Somali, Umman, Romanya, Portekiz, Mısır, Tayland, Tayvan, Arnavutluk, Avusturya, Avustralya, Kanada başta olmak üzere tam 220'nin üstünde ülkede firmamıza dahil acente ağı bulunmaktadır. Geniş ve yaygın bir acente ağı ile her gün yüzlerce paket ve evrağı göndericiden alıcıya hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmekteyiz. Bazı ülkelerde bir'den fazla acente ağımızla tüm Yurtdışı Kargo işlerinize en etkili çözümleri sunmaktayız. Firmamızdan fiyat teklifi almadan diğer kargo şirketlerini aramayınız. En uygun fiyatlar ve en hızlı servis süreleri ile taşımacılık yapmak istiyorsanız hemen 0212 221 00 46 - 0538 255 22 22 numaralı telefon numaralarından bize günün her saati, hiç çekinmeden ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı Hediyelik Ürünlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye'den yurt dışına kargo taşımacılığı, kara ve hava yolu ile yapılabilmektedir. Genellikle ithalat ve ihracat gönderileri kara yolu ile yapılmaktaysa da uçak kargo hizmeti ile de bu tür kargoların teslim edilmesi, hem daha güvenli hem de daha sağlıklıdır. Ayrıca hava kargo taşımacılığının süresi, kara kargo taşımacılığı ile karşılaştırıldığında çok daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. Hava kargo taşımacılığının fiyatı kara taşımacılığına göre yüksek olmakla birlikte, adresten adrese teslimat yapılabilmesinin avantajı bulunmaktadır. Kapıdan kapıya teslimatta kargo belirtilen adresten alınmakta, operasyon merkezinde gerekli kontroller gerçekleştirildikten sonra havaalanına ulaştırılmakta, buradan da yurt dışındaki hava alanına teslim edilmektedir. Burada gerekli gümrük kontrolleri gerçekleştirilen kargo, yurt dışındaki anlaşmalı kargo şirketinin personeli tarafından teslim alınarak alıcıya imza karşılığı teslim edilmektedir. Yurt dışına gümrüklü ve gümrüksüz olarak iki farklı şekilde teslimat yapılmaktadır. Hediyelik ürünler, numuneler, dosya, evrak ve doküman gibi belgeler gümrüksüz teslimat içinde yer almaktadır. Ancak özellikle numune ve hediyelik ürünlerle ilgili bazı kurallar vardır. Örneğin numunelik ürünleri sayısının iki ya da üç adedi geçmemesi gereklidir. Ürünün sayısı da ilgili ülke gümrük görevlilerinin yaptığı incelemelerde rahatlıkla ortaya çıkabilmektedir. Belirtilen sayıdan fazla olan gönderiler ihracat ürünü olarak değerlendirilmekte ve bu nedenle de belli bir gümrük vergisi ödenmesi zorunlu olmaktadır. Hediyelik ürünlerin de belli bir değerde ve ağırlıkta olması gereklidir. Ağır olan, ya da bedeli fazla olan hediyelik ürünler için de gümrük vergisi ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca hediyelik ürünlerin gönderimi de bir ay içinde belli seferde yapılabilmektedir. Gönderi sayısı arttığında hediyelik kargo nitelemesinin dışına çıkılmaktadır. Bu tür kargolarla ilgili detaylı bilgi almak, sınırlarının ne olduğu öğrenmek için kargo şirketinin müşteri hizmetleri birimi ile iletişime geçilmesi, olası sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Yurtdışına Acil Kargo Hizmeti Vardır

Türkiye'den yurt dışına kargo taşımacılığı, ekspres ve ekonomik olarak iki farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. Ekonomik kargo seçeneği, adından da anlaşılacağı üzere uygun fiyatlı yapılan bir teslimat yöntemidir. Bu yöntemde hava kargo seçeneği tercih edildiğinde dört gün içinde gönderi alıcısına teslim edilmektedir. Karayolu tercih edildiğinde ise gönderinin teslimat süresi çok daha fazla olmaktadır. Ekspres kargo seçeneğinde ise teslimat, gün içinde ya da ertesi gün yapılmaktadır. Kargo belli bir saatte teslim edildiğinde gün içinde alıcıya ulaştırılması mümkündür. Ancak belli bir saati geçtiğinde kargo, ertesi gün teslim edilebilmektedir. Bu hizmetin bedeli de ekonomik kargoya oranla yüksektir. Genellikle bu teslimat yöntemi, zamanla ilgili sıkıntı bulunan kargolarla ilgili tercih edilmektedir. Zaman sıkıntısı olmayan kargolar içinse ekonomik teslimat yöntemi tesviye edilmektedir. Bu teslimat yöntemlerinin haricinde acil kargo seçeneği de sunulmaktadır. Bu seçenekte kargo, birkaç saat içinde alıcısının elinde olmaktadır. Ancak her şehir için acil kargo hizmetinin sunulmadığı bilinmelidir. Bu yöntem, havaalanı yakınlarında olan şehirler için geçerlidir, yurt dışına yönelik acil kargo hizmetinin hangi şehirleri kapsadığı ile ilgili detaylı bilgi, kargo şirketinin müşteri hizmetleri birimimden öğrenilebilmektedir. Bu teslimat yönteminde, Türkiye’de unutulan bir sunum, evrak, doküman ve benzeri gönderilerin yanı sıra sağlıkla ilgili solan tıbbi malzemeler için tercih edilmektedir. Acil kargonun fiyatı, ekonomik ve ekspres kargo hizmetine göre daha yüksektir. Yurtdışına tek parça olan makinelerin de gönderilmesi mümkündür. Bunun için uçak kiralama hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmette tek parça büyük makineler, güvenli bir şekilde ilgili ülke hava alanına ulaştırılmaktadır. Kargo hizmetinde fiyatlandırma da gönderinin ağırlığına ve boyutlarına göre değişmektedir. Genelde kargo hizmetinden yararlanılmadan önce firma ile iletişime geçilip fiyatlar hakkında bilgi alınmak istenmektedir. Telefonla verilen fiyat bilgisinin liste fiyatı ve ortalama fiyatlar olduğu bilinmelidir. Gerçek fiyat ise kargonun operasyon merkezine gelmesinin ardından tespit edilebilmektedir.

Yurtdışı Kargo Bilgileri Açıkça Belirtilmeli

Türkiye'den yurtdışı ilgili ülke hava alanına kargo hizmeti alınırken ülkenin gümrük mevzuatına vakıf olan firmalarla irtibat kurulması, yaşanacak sorunları ortadan kaldırmaktadır. Gümrük yasaları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olan profesyonel personel, göndericiyi de buna göre yönlendirebilmektedir. Bu sayede teslimat aşamasında herhangi bir olumsuz durum ortaya çıkmamaktadır. Donanımlı ve birikimli kargo personeli, uçak havaalanına inmeden gümrük yetkilileri ile irtibat kurmakta, kargonun içeriği ile ilgili bilgi vermekte, böylece uçak hava alanına iner inmez kargo antrepoya alınmakta ve kısa bir süre içinde gerekli incelemeler tamamlanarak gönderi alıcısına ulaştırılabilmektedir. Ancak yurt dışına gönderilen kargoların süratle teslim edilebilmesi için göndericinin de dikkat etmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Öncelikle kargonun veriliş yeri ile teslim edilecek yerin açık adresinin yazılması, kargonun içeriğinin ayrıntılı olarak bildirilmesi, kargonun ağırlığı, eni, boyu ve derinliği, ambalaj durumu gibi bilgilerin paylaşılması önemlidir. Eksiksiz bilgilerle teslim edilen kargonun alıcısına sorunsuz bir şekilde ulaştırılması mümkün olmaktadır. Ayrıca yurt dışı gönderi yapılacak ülkelere gün içinde teslimat da mümkündür ve gönderinin aynı gün teslim edilebilmesi için bilgilerin eksiksiz olarak belirtilmesi gereklidir. Bu arada profesyonel ekiplerle hizmet veren, kurumsal yapıdaki kargo şirketlerinin sadece bir ülkeye değil dünyanın her ülkesine teslimat gerçekleştirdikleri bilinmelidir. Konusunda uzman şirketimiz, teslimatın tüm aşamasını titiz bir şekilde takip etmekte, sorunsuz bir teslimat sağlamaktadır.

Türkiye'den Tüm Dünya Ülkelerine Yurtdışı Kargo

Türkiye'den yurtdışı kargo teslimatı, günümüz koşullarında kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Hava kargo taşımacılığı ile bu ülkeye gönderilen tüm ürünler, profesyonel hizmet sunan kargo şirketleri tarafından sorunsuz bir şekilde alıcısına teslim edilmektedir. Yurtdışı hava ve kara yolu ile kargo teslimatı yapılabilmektedir. Profesyonel kargo şirketleri de tüm teslimat taleplerini gerçekleştirebilecek altyapıya sahiptir. Ancak karayolu ile yapılan teslimatların süresinin uzun olduğu bilinmelidir. Uçak kargo hizmetinde ise çok daha kısa sürede teslimat gerçekleştirilmektedir. Güvenilir hava yolu şirketleri ile anlaşma yapan profesyonel kargo firmaları, kargoları güvenli bir şekilde alıcısına teslim edebilmektedir. Uluslararası hava kargo taşımacılığında ekspres ve ekonomik kargo seçenekleri sunulmaktadır. Ayrıca adresten adrese ve hava alanından hava alanına teslimat da yapılmaktadır. Yurtdışı adresten adrese teslim seçeneğinde, kargo Türkiye’deki adresten alınmakta, yurt dışındaki adrese teslim edilmektedir. Bu şekildeki teslimat, ekspres ve ekonomik kargo seçeneklerinde sunulmaktadır. Kargonun yurt dışında güvenle tesliminin gerçekleştirilebilmesi için bu ülkede faaliyet gösteren kargo şirketleri ile işbirliği yapılmaktadır. Bu işbirliği sayesinde hediyelik ürünler, numunelik gönderiler, evrak, belge, doküman, koli, kutu, tekstil ürünleri ve benzeri tüm yasaklı olmayan gönderilerin kapıya teslimi mümkün olmaktadır. Hem ekspres hem de ekonomik teslimat seçeneğinde kargolar tarifeli uçaklarla yurt dışındaki hava alanına gönderilmektedir. Bu iki teslimat yöntemindeki tek fark, ekspres kargonun operasyon merkezinde bekletilmeden ilk tarifeli uçakla gönderilmesidir. Ekonomik kargoda ise yurt dışına gönderilecek bütün kargolar beklenmekte, ardından tarifeli uçakla gönderilmektedir. Bu nedenle de ekonomik kargo ile ekspres kargo arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Yurtdışı acil teslimat hizmeti de sunulmaktadır. Bu teslimat yönteminde kargo bekletilmeden adresten alınmakta ve hemen operasyon merkezine ulaştırılmaktadır. Merkezde de bekletilmeden kontrol edilen kargo, hemen hava alanına gönderilmekte ve acil bir şekilde ülkeye ulaştırılmaktadır. Bu tür gönderiler gümrük işlemlerine tabi olmayan gönderilerdir ve yurt dışındaki hava alanı gümrüğünde de işlemler acil son derece hızlı bir şekilde tamamlanarak derhal adrese ulaştırılması için anlaşmalı olunan kargo şirketinin personeli tarafından teslim alınmaktadır. Yurtdışı hangi şehirlere gün içinde teslimat yapılabileceği de kargo şirketinin müşteri ilişkileri biriminden öğrenilebilmektedir. İstanbul merkezli hava yolu kargo hizmetleri sunan firmamız istenilen hedefe motorlu kurye ile hızlı ve güvenli teslimat gerçekleştirmektedir.